PLL > THEORY OF THE WEEK #002

21. září 2014 v 15:01 | Nicola Sopphie | © abenson-hq |  THEORY OF THE WEEK.

Předem bych chtěla upozornit, že tato teorie není moje a není mnou nijak upravená. Všechno jsem vzala z této stránky a autorem je Lis*. Článek mě akorát hodně zaujmul tak jsem se rozhodla ho vám sem vložit. Pokud by byl nějaký problém okamžitě článek smažu.

Autor teorie Lis* a inspirace z tumblru od nějaké blogerky.

V díle 5x11 se Melissa přizná (ve skvělé scéně♥) Spencer o tom, že "omylem" zabila Bethany. Jak už jsem psala dřív, tohle doznání mě úplně nešokovalo, protože tomu už dřív pár věcí nasvědčovalo (rozrušení ze smrti Bethany, tajnůstářství mezi ní a panem Hastingsem atd.). Myslím si, že Melissa opravdu věří tomu, že Bethany zabila, protože to dává smysl - zakopala nějaké tělo, které bylo o pár měsíců nalezeno na tom samém místě, v tom samém oblečení. Kdybych měla "vypíchnout" co bylo nejdůležitější v celém tom doznání, pak je to Melissina věta o tom, že se té dívce nikdy nepodívala do tváře. Prostě jednoduše předpokládala, že je to Alison, a tak jí pohřbila a teď se nesnáší za to, že se nepřesvědčila a zabila tak nevinnou dívku. Jenomže víte, co si myslím já? Melissa se plete a opravdu pohřbila Alison.

Jenomže ještě před tím, než Melissa pohřbila Alison, musel tu být někdo, kdo jí ublížil.
Možností je víc a jako taková asi nejjednodušší možnost se nabízí Bethany. Bethany neměla Alison ráda a myslím, že je toho ještě dost, co o nich nevíme. Líbilo by se mi, kdyby byla Alison zodpovědná za to, že Bethany skončila v blázinci - podobně jako to takhle bylo v knihách s Alison a jejím dvojčetem. Ještě lepší by bylo (taky podle knih), kdyby ten blázen byla vlastně Alison - mimochodem ta možnost, že je Alison blázen nebo sociopat byla v posledním díle hodně naznačovaná (poprvé byla ta myšlenka vyřčena nahlas), ale během seriálu už bylo hodně náznaků, proč by nemusela být psychicky úplně "normální" - náhlé změny nálad, dokonalá manipulátorka a lhářka, v seriálu jsme viděli asi tak milion náznaků na její "rozdvojenost" (může to být jak kývnutí na dvojčata, tak ale i na dvě osobnosti uvnitř ní) a tak dále).
Dál pořád nechci úplně vyřadit tu možnost, že to mohla být jedna ze lhářek, na druhou stranu bych ale řekla, že je tahle kapitola možná už uzavřená.
A poslední možnost, trochu obšírnější (trochu víc) a sice: kdokoliv jiný z Rosewoodu! :D Co si budeme nalhávat, Alison měla nepřátel víc než dost. Jako dobrý kandidát se mi jeví třeba Jenna nebo Mona, dál kdokoliv z NAT a tak dále.

- Ok, tak abychom pokračovali. Krátce po tom, co Melissa zakopala Alison přijela Grunwald a pomohla Ali ven. Alison krátce po tom utekla.
Alison říká, že šla k Moně domů a pak rovnou pryč ze země. Jak ale víme, Alison je velká lhářka. Možná chtěla pomstu - a nebo taky dokončit to, co měla původně v plánu: a sice zabít Bethany.
Jedna z posledních věcí, co stihla Mona říct před její smrtí bylo to, že Alison vylákala Bethany z Radley do Rosewoodu, protože žárlila a chtěla se jí nadobro zbavit. Je možný, že Aliin plán překazil kdokoliv z jejích nepřátel nezávisle na tom, aby věděli cokoliv o jejím plánu a nebo to byla samotná Bethany a nebo někdo jí blízký, co zjistil, že jí chce Alison zabít.
Alison se pak vrátila domů, kde měla příležitost vzít lopatu, kterou upustila Spencer na cestě mezi domem Hasingsových a DiLaurentisových.
Teď to začne být zajímavější. Jak víme, Alison ráda zakládá své lži na pravdě a celá ta scénka, kde Mrs. D. křičí "What have you done?!" pořád dokola se doopravdy stala. Jenomže Mrs. D. křičela a zároveň chránila svojí dceru Alison.
(Když Ali přijde domů, vidí, že Bethany už tam je. Mrs. D. si oddychne, že našla svojí "zmizelou" pacientku z Radley).
(Alison si uvědomí, že jí musela uhodit Bethany) - nebo si to alespoň myslí, podle mě to mohl být klidně i někdo jiný
Teď vám doporučuju podívat se na onu scénu ze 4x24, jak ji popisuje Alison. Může to být chyba, ale stejně se na to trochu zaměřím (za tenhle postřeh zase můžete poděkovat blogerce z tumblr mimochodem)


- Alison uhodí Bethany, Bethany spadne.

Ale Alison pořád stojí - o obrázek výše přece Bethany už spadla! Podle blogerky nejdříve vidíme jenom Bethaninu krev...
Mezitím je Mrs. D. vyděšená tím, co Ali provedla.

Jenže Ali je taky zraněná, jelikož byla dříve ten večer taky udeřená do hlavy. Alison následně taky padá (ano, 2x pád, je to náhoda?) a zároveň jí začne týct krev, kterou potřísní ten šutr.

Mrs. D. je ještě více vyděšená, protože vidí, že je zraněná i Alison. Vyběhne ven a pohřbí Bethany, aby ochránila Alison - během toho pořád opakuje: "Co jsi to provedla?!". Následně pomůže Ali s útěkem. To vysvětluje i to, proč měla pro Alison nachystaný pokoj a tohle všechno: věděla, že Alison žije. Nedávalo by smysl, aby tohle dělala po tom, kdyby jí doopravdy zakopala. A když už jsme u toho, vysvětlovalo by to i její smrt. Je víc než možný, že hlavní -A je někdo, kdo si byl s Bethany blízký a teď se snaží pomstít její smrt. Jak líp to udělat než zabít Jessicu stejným způsobem, jako ona zabila někoho, kdo mu/jí byl blízký?

Zároveň ale chápu, že může mít tahle teorie pár odpůrců. Scéna, kde Alison vypráví je opravdu silná a přesvědčivá. Na druhou stranu, zrovna tohle pro mě moc neznamená - lháři umí lhát tak moc, že si nakonec začnou věřit. Když popisuje to, jak na sobě cítila těžkou hlínu - ano, cítila jí, když jí pohřbívala Melissa. Vzpomene si na to a vžije se ještě do absurdnější situace a zalže holkám, že jí zabila matka. Proč? No, jednoduše proto, že by se asi těžko vysvětlovalo, jak zabila Bethany. Mrs. D. opravdu tělo zakopala a tak znovu nebylo tak těžké s touhle lží přijít, je to skoro jen upravená pravda. Takže tohle bychom měli.

Pak je tu ale ještě ten detektor lži, ale i na to bych měla odpověď, vlastně pár odpovědí. Alison před policií skrývá celou pravdu o ne-únosu, o New Yorku, o "té noci" a o hodně dalších věcech. Na detektor lži šla proto, aby ukázala, že nic neskrývá - a to my víme, že není pravda. Musela mít nějak pojištěno, že detektorem lži projde (nevím přesně jak moc spolehlivý detektor lži je, ale vím, že je to "jen stroj", který se může i splést, tím pádem nemůže být třeba prokázané lhaní na detektru lži braný jako usvědčující důkaz.) Jednou možností teda je, že Alison někdo pomohl, nevím jak moc jde "hacknout" nebo "rozbít" detektor lži, ale vím jistě, že by Alison nešla na detektor kdyby se nebyla na 100% jistá že její lži projdou.

A jako další možnost vidím to, o čem jsem už mluvila dřív. Pokud člověk zcela upřímně věří své lži, detektor to nepozná. A já si myslím, že ona své lži říká tak často, že jim i věří. Načala jsem trochu i tu možnost o její potenciální rozdvojené osobnosti nebo o další psychické nemoci - kdyby náhodou tu rozdvojenou osobnost měla, tak by si vlastně ani nepamatovala, jak zabila Bethany a třeba by si i vytvořila alternativní realitu = kde je ona ta oběť a ne vrah.

A pak mě napadá ještě jedna podobná teorie, s výjimkou toho, že Alison nikdy nebyla pohřbená zaživa.

Alison někdo uhodil do hlavy - na pravé straně. Bethany ale teče krev z levé strany. Zase, může to klidně chyba, ale proč to nezmínit.


Jak Bethany, tak i Alison měli být pohřbené na tom samém místě. Jenže vždycky mi konkrétně tohle přišlo hodně zvláštní a teď, když se na to zaměřím trochu víc, dává mi docela smysl i to, že Alison vlastně nikdy pohřbená nebyla. Nesedělo by to časově: Melissa říká, že viděla Spencer odcházet s lopatou a krátce na to viděla mrtvé tělo. Aliina historka ale zněla tak, že se pohádala se Spencer, pak šla za Garratem, Ianem, panem Montgomerym a tak dál.
Takže: Alison zabila Bethany, její máma to viděla, a pomohla svojí dceři: tohohle bodu se chci držet. :D Tak Mrs. D. vykopala hrob pro Bethany (to je ta důležitá část) a Alison se mezitím spakovala pryč - třeba za Byronem rychle sehnat peníze, protože věděla, že musí co nejdřív zmizet. Mrs. D. se lekla toho, že tam Alison už není, možná se šla podívat do domu. V tu chvíli přišla Melissa a strčila Bethany do UŽ VYKOPANÉHO HROBU a Mrs. D. to viděla. Pochopila z toho, že Melissa chrání Spencer a tím pádem je Spencer nebezpečná. Když se Alison už nevrátila, Mrs. D. usoudila, že jí Spencer zabila. Mrs. D. chtěla jít na policii udat Spencer, ale Peter jí zastavil a uzavřel s ní tu "dohodu" (a v díle, kdy Ali oficiálně žije chce Mrs. D. tu "dohodu" zrušit a všechno říct). Ještě tu noc zemře.


Tahle teorie má ale jednu velkou díru, a sice to, že Mrs. Grunwald řekla holkám, že vytáhla Alison z hrobu. Proto se přikláním spíš k té první teorii. Štve mě, že v té první teorii moc nesedí ten čas a myslím, že je důležitý, že Melissa přišla k už vykopanému hrobu. Na druhou stranu má tahle teorie trochu víc "děr", největší z nich zmíněná Grunwald.

No už se v tom motám, takže tohle bude k dnešní teorii asi vše. Co si o tom myslíte? Uznávám, že když se zaměříme hodně na detaily, začne se to trochu komplikovat, ale vážně jsem opravdu hodně přesvědčená o tom, že Melissa zabila Alison a Ali následně zabila Bethany za pomoci její matky. (hahah, líbí se mi, jak jde teorie napsal do jedný věty a já to tu škudlám asi tři hodiny:D)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | E-mail | Web | 21. září 2014 v 16:12 | Reagovat

Páni je to vážně dost propracovaný a obsáhlý. Zajímavá teorie.

2 Anny Anny | Web | 21. září 2014 v 19:40 | Reagovat

Wow,úžasní teorie :D Je to celkem možný,že fakt  Mellisa pohřbila Alison,noo uvidíme :)

3 Abby Abby | E-mail | Web | 21. září 2014 v 19:56 | Reagovat

páni, velmi zajímavá a zdlouhavá teorie, vůbec jsem nad tím takhle nepřemýšlela, ale dává to celkem smysl

4 Alison Alison | Web | 21. září 2014 v 21:34 | Reagovat

ja som zmätená z toho celého :D už viem, prečo som to začala radšej pozerať odznova

5 Enn. Enn. | Web | 22. září 2014 v 10:52 | Reagovat

Ahoj. Právě jsem ukončila kontrolu affs, tak se mrkni prosím jak si dopadla. http://annexo.blog.cz/1409/blog-vyhodnoceni-kontroly

6 Enn. Enn. | Web | 22. září 2014 v 11:08 | Reagovat

Je to velice zajímavá teorie a možná by to mohla být i pravda. To se bohužel ale dozvíme až s posledním dílem PLL :(

7 Enn. Enn. | Web | 22. září 2014 v 11:19 | Reagovat

Ahoj já jen nechápu za co se omlouváš, ale já napsala že tě beru, jen sem si to chtěla ověřit u tebe zda sis to nerozmyslela :). Jsem moc ráda že chceš být affs a nerozmyslela sis to. Ikonku přidám během dneška..:)

8 *Daughter of Poseidon *Daughter of Poseidon | Web | 22. září 2014 v 16:35 | Reagovat

Nechci teorie, chci pll! Chci už vidět rozuzlení..:D

9 Nila Nila | Web | 22. září 2014 v 17:11 | Reagovat

Zajímavá teorie :-) Melissa zabila Alison a Alison zase Bethany..jako,že by Bethany byla dvojnička Alison? Proto,že si sou dooost podobné :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

ABENSON-HQ your czech best and first source about Ashley Benson and PLL series